Як вибрати фарбу для внутрішніх або зовнішніх робіт

Фарба в магазинах доступна в багатьох типах, розрізняючи класами якості, блиском, стійкістю, цілями використання та найменуваннями брендів, представлених багатьма виробниками. Магазин красок пропонує дві основні категорії фарб: внутрішні і зовнішні. Усередині кожної банки знаходиться фарба або на водній основі, або на масляній основі. Обидва типи фарб пропонують вибрати різний рівень блиску готової пофарбованої поверхні. Кожен тип фарби продається в будь-якому бажаному кольорі, при необхідності його можна кольорувати, хоча деякі спеціалізовані види фарб можуть мати обмежену колірну палітру.

Загальні рекомендації

– Вартість може бути показником якості фарби. Як правило, це справедливо при порівнянні фарб однієї марки, але не при порівнянні фарб конкуруючих марок.

– Великі бренди пропонують краще обслуговування своїм клієнтам, коли потрібна порада по використанню фарби або підбору кольору.

– Використання кращих сортів фарби окупиться довгим терміном її служби, особливо на зовнішніх поверхнях.

– Грунтовка забезпечує перехідний шар між відкритою поверхнею і фінішною фарбою. Грунтовка герметизує поверхню, а фарба покриває поверхню. Кожен вид матеріалу робить конкретну роботу і обидва вони потрібні.

– Різні кольори тієї ж марки будуть мати різну ступінь міцності покриття. Фарба і основа під нею впливають на покрівельну здатність фарби.

– Блиск і колір фарби з плином часу будуть зникати, особливо на тих поверхнях, які піддаються впливу прямих сонячних променів.

Внутрішні або зовнішні

– Обидва види доступні з різним рівнем глянцю або матовості.

– Латексні або акрилові фарби виробляються на водній основі. Алкідні – на масляній основі.

– Існує вибір видів фарби від простих до преміум.

Ознакою фарб для внутрішніх робіт є те, що вони ніколи не повинні використовуватися на поверхні, яка підлягає впливу навколишнього середовища і погодних умов. Використовуйте фарбу для зовнішніх робіт завжди, якщо поверхня піддається впливу вологи або змін температури.

Алкідні (на масляній основі) або акрилові (на водній основі)

– При фарбуванні зовнішньої сторони будинку, акрилова фарба міцніше алкідної. Акрилова поверхня розширюється і стискається разом з поверхнею через перепади температури і вологості.

– Алкідні фарби для внутрішніх робіт є найкращим вибором. Вони міцніші, миються і більш привабливі за зовнішнім виглядом, ніж акрилові.

– Алкідні фарби можна наносити на акрилові або латексні фарби. Проте, акрилові і латексні можуть не добре прилипнути до алкидной фарбі.

– Акрилові фарби більш дружні до навколишнього середовища.

– Алкідні фарби виготовлені на основі розчинника і тому очищення від плям виконується за допомогою відповідного розчинника, зазвичай це уайт-спірит.

– Акрилові фарби на водній основі легко прибираються за допомогою мила і води.

– Внутрішні стіни і стелі найкраще фарбувати акриловими фарбами.

– Іржаві металеві елементи, внутрішні і зовнішні, краще загрунтувати алкидною ґрунтовкою, щоб запобігти подальшому поширенню іржі.

Ці поради допоможуть зробити правильний вибір типу фарби більш простим завданням.

Call Now Button