Фарба в магазинах доступна в багатьох типах, розрізняючи класами якості, блиском, стійкістю, цілями використання та найменуваннями брендів, представлених багатьма виробниками. Магазин красок пропонує дві основні категорії фарб: внутрішні і зовнішні. Усередині кожної банки знаходиться фарба або на водній основі, або на масляній основі. Обидва типи фарб пропонують вибрати різний рівень блиску готової пофарбованої поверхні. Кожен тип фарби продається в будь-якому бажаному кольорі, при необхідності його можна кольорувати, хоча деякі спеціалізовані види фарб можуть мати обмежену колірну палітру.
Загальні рекомендації
– Вартість може бути показником якості фарби. Як правило, це справедливо при порівнянні фарб однієї марки, але не при порівнянні фарб конкуруючих марок.
– Великі бренди пропонують краще обслуговування своїм клієнтам, коли потрібна порада по використанню фарби або підбору кольору.
– Використання кращих сортів фарби окупиться довгим терміном її служби, особливо на зовнішніх поверхнях.
– Грунтовка забезпечує перехідний шар між відкритою поверхнею і фінішною фарбою. Грунтовка герметизує поверхню, а фарба покриває поверхню. Кожен вид матеріалу робить конкретну роботу і обидва вони потрібні.
– Різні кольори тієї ж марки будуть мати різну ступінь міцності покриття. Фарба і основа під нею впливають на покрівельну здатність фарби.
– Блиск і колір фарби з плином часу будуть зникати, особливо на тих поверхнях, які піддаються впливу прямих сонячних променів.
Внутрішні або зовнішні
– Обидва види доступні з різним рівнем глянцю або матовості.
– Латексні або акрилові фарби виробляються на водній основі. Алкідні – на масляній основі.
– Існує вибір видів фарби від простих до преміум.
Ознакою фарб для внутрішніх робіт є те, що вони ніколи не повинні використовуватися на поверхні, яка підлягає впливу навколишнього середовища і погодних умов. Використовуйте фарбу для зовнішніх робіт завжди, якщо поверхня піддається впливу вологи або змін температури.
Алкідні (на масляній основі) або акрилові (на водній основі)
– При фарбуванні зовнішньої сторони будинку, акрилова фарба міцніше алкідної. Акрилова поверхня розширюється і стискається разом з поверхнею через перепади температури і вологості.
– Алкідні фарби для внутрішніх робіт є найкращим вибором. Вони міцніші, миються і більш привабливі за зовнішнім виглядом, ніж акрилові.
– Алкідні фарби можна наносити на акрилові або латексні фарби. Проте, акрилові і латексні можуть не добре прилипнути до алкидной фарбі.
– Акрилові фарби більш дружні до навколишнього середовища.
– Алкідні фарби виготовлені на основі розчинника і тому очищення від плям виконується за допомогою відповідного розчинника, зазвичай це уайт-спірит.
– Акрилові фарби на водній основі легко прибираються за допомогою мила і води.
– Внутрішні стіни і стелі найкраще фарбувати акриловими фарбами.
– Іржаві металеві елементи, внутрішні і зовнішні, краще загрунтувати алкидною ґрунтовкою, щоб запобігти подальшому поширенню іржі.
Ці поради допоможуть зробити правильний вибір типу фарби більш простим завданням.