Навіщо потрібне заземлення та блискавкозахист?

Якщо блискавка потрапить до будівлі, результат може виявитися не просто сумними, а трагічними. Давайте уявимо дерев’яний будинок із металевим дахом біля озера. Під час бурі до нього потрапляє блискавка. Швидше за все, вона проробить дірку в даху, підсмажить крокви, проб’є ізоляцію кабелю, прокладеного на горищі, влаштувавши коротке замикання. Підсумок страшно собі навіть уявити.

Щоб такого не сталося, потрібний блискавкозахист. Це комплекс спеціальних установок та технічних рішень. Але загалом схема установки блискавкозахисту складається з подібних компонентів:

  • блискавковідведення (друга назва – громовідведення);
  • захисного контуру;
  • заземлення.

Відмінності конкретних комплексів – у складності об’єкта, куди він встановлюється, та його параметрах. Наприклад, при монтуванні блискавкозахисту котельні на неметалевих трубах потрібні металеві штирі, з’єднані через струмовідвід із заземлюючою установкою. Для труб з металу таке доповнення не потрібне, оскільки вони є відмінними провідниками.

Блискавкозахист буває зовнішнім і внутрішнім. Насамперед, необхідно встановити зовнішній громовідвід. Основний його елемент – один чи декілька приймачів. Зазвичай, вони монтуються на даху будівель. Основне призначення приймачів – брати на себе удар блискавки, не пропустити блискавку до будівель та споруд, а також прилеглої до них ділянки. Виконуються вони у вигляді щогл, тросів або стрижнів. Зона іонізації регулюється з урахуванням параметрів.

При облаштуванні блискавкозахисту та громовідводу важливим є правильний вибір матеріалів. Вони обов’язково мають бути якісними, заощаджувати тут нерозумно.

Окрема тема – заземлення у приватному будинку. Правильно спроектоване, воно гарантує електробезпеку побутової техніки та збереження життя при попаданні блискавки. Але для чого потрібне заземлення:

  • виключення появи високої напруги у грозу;
  • попередження небезпечних ситуацій, коли людина торкається електроустановки руками;
  • запобігання замиканням та займанням.

Відповідь на те, навіщо потрібний захист від блискавки, стає очевидною – захистити будинок від пожежі, зменшити ймовірність удару блискавки в покрівлю будівлі або її фасад. Прийнявши на себе таке навантаження, система визначить найближчий і найпростіший шлях до точки, якої прагнула блискавка, – до землі. При цьому не буде проміжків, що утворюють іскри.

Наші фахівці використовують тільки СЕРТИФІКОВАНЕ ОБЛАДНАННЯ та зроблять якісний монтаж систем блискавкозахисту та заземлення будівель, в тому числі багатоповерхівок. Звертайтесь за телефоном: + 38 067 676 4779

Call Now Button