Стяжка підлоги – закладаємо правильну основу всього ремонту

Починаючи ремонт в будинку, необхідно дуже акуратно і серйозно підходити до процесу укладання стяжки підлоги. Адже від дотримання тонкощів технології залежить якість і довговічність підлогового покриття. Існує кілька видів стяжки за способом зчеплення з перекриттям: зв’язана, плаваюча і стяжка на роздільному шарі. За способом укладання стяжка буває суцільна, самовирівнююча, напівсуха і збірна.

Незалежно від виду, стяжка повинна бути ідеально горизонтальною, рівною і міцною. Її правильне укладання передбачає кілька основних етапів. Спочатку ремонтних робіт визначається нульовий рівень за допомогою водяного рівня (ватерпаса). Надалі лінія використовується для визначення горизонтальної площини, вона повинна бути виставлена з високою точністю.

Щоб правильно виставити рівень стяжки підлоги і розрахувати потрібну кількість розчину, необхідно визначити максимальну висоту і рівень перепаду висот. Для виконання цього етапу робіт, відштовхуємося від нульового рівня.

У разі якщо для покриття підлоги передбачено використання керамічної плитки і паркету, влаштовується різнорівнева стяжка підлоги. Перепад висот планується завчасно для того, щоб підлога була рівною, без сходинок. Потрібно знати товщину передбаченого підлогового покриття, разом з підкладкою і іншими складовими.

Перед початком стяжки проводиться підготовка поверхні. Для цього підстава ретельно оглядається і підмітається, при необхідності, тріщини замазують цементним розчином. Від виставлених правильно маяків безпосередньо залежить рівність стяжки. Маяками називають металеві профілі або труби, які повинні бути досить жорсткими – не прогинатися і міцно фіксуватися в потрібному положенні. Їх вирівнюють із застосуванням рейкового рівня.

Приготування розчину дуже важливий етап робіт. Механізація процесу – використання бетономішалки, забезпечує кращу якість. Склад розчину має безпосередній вплив на кінцевий результат. Як і технологія укладання стяжки.

Існує дві групи сумішей для вирівнювання підлоги. Перша служить для початкового вирівнювання. З її допомогою створюється нижній основний шар покриття. Фінішні суміші наносять для остаточного вирівнювання підлоги, і їх товщина всього кілька міліметрів.

Переваги сумішей для вирівнювання в тому, що на підлоги можна укладати різноманітні покриття: ковролін, ламінат, лінолеум, плитку, та ін. Також можлива установка «теплої підлоги». Висота шару настільки незначна, що не змінює висоту до стелі, покриття міцне і швидко сохне. Недоліком є складність технологічного процесу укладання.

Звертайтеся до нас, якщо Вам потрібно якісно та надійно зробити стяжку підлоги.

Call Now Button