При виборі оздоблювального матеріалу для оформлення підлоги або стін приміщення – можна зіткнутися з таким варіантом, як клінкер. Мало хто повністю розуміє відмінність клінкеру від традиційної керамічної плитки, яка більш частіше звучить в розмовах при плануванні проведення будівельних та оздоблювальних робіт. Однак – якщо розібратися в тому, що ж собою являє клінкер – можливо це допоможе зробити правильний вибір на його користь, адже в деяких обставинах, такий вид оздоблювального матеріалу вирішує безліч складних завдань, і є більш ефективним в порівнянні з традиційною керамічною плиткою.
Облицювальну цеглу використовують не тільки на зовнішніх стінах приватних будинків. Клінкером можна, наприклад, викласти камін або замостити доріжку, а лицьовою цеглою – обробити капітальну альтанку або іншу садову споруду.
Для виробництва клінкеру використовують не звичайну, а спеціальну тугоплавку глину, для випалу якої потрібна температура понад 1200 ° C. Отриманий матеріал спікається практично в монолітний камінь з чудовими технічними характеристиками.
Майже повна відсутність додаткових включень і порожнеч в клінкерної цегли зменшує водопоглинання матеріалу до 4-6%, що підвищує його стійкість до висолів і збільшує марку морозостійкості до F50 і більше. Завдяки цьому кінкер практично не потребує спеціального догляду і більш надійний і довговічний, ніж проста лицьова кераміка.
За аналогією з керамічною лицьовою цеглою клінкер може бути повнотілим і порожнистим, мати фактурну, гладку, ангобіровану або глазуровану поверхню. Доступних варіантів відтінків клінкеру більше, ніж кольорів керамічної цегли. Причому кольорова гамма клінкеру часто визначається не додатковими пігментами, а мінеральним складом глини, видобутої в тому чи іншому родовищі. Цікаві декоративні варіанти майже білого, сірого або практично чорного клінкеру.
На відміну від звичайної лицьової кераміки до клінкеру не висувають підвищених геометричних вимог, а найбільшу вартість мають вироби, одержувані ручним формуванням. У цьому випадку кожна цеглинка стає в деякому роді твором мистецтва з трохи різними формами і відтінком малюнка. Фасад, оброблений такою цеглою, має неповторну красу. Хоча і стіна з класичного клінкеру, одержуваного методом екструзії, ненабагато йому поступається.
Використано матеріали з сайту eurohouse.ua