Керамічна черепиця як покрівельний матеріал

Облаштування покрівлі свого будинку – відповідальне завдання для будь-якого господаря. Вибрати хороший покрівельний матеріал досить складно, особливо за умови його різноманіття на ринку. В результаті пошуку більшість людей зупиняється на черепиці. І один з найпопулярніших її видів – керамічна. Але чому ж обумовлено довіру людей до цього покрівельного матеріалу?

Почнемо з того, що керамічна черепиця – один з найстаріших покрівельних матеріалів. Її головною перевагою можна назвати те, що вона виготовляється з екологічно чистого природного матеріалу – кераміки. Для більшості людей цей факт є значним плюсом. Адже головне в будинку – безпека, в тому числі і для здоров’я проживаючих в ньому людей. Але не меншу роль відіграють і інші якості – хороше співвідношення ціни і якості, надійність, тепло- і звукоізоляція.

Сучасне виробництво керамічної плитки стало технологічним і високоефективним, що дозволило зменшити її вартість, але сама суть обробки природного матеріалу не змінилася з давніх часів. Технологія виробництва і сьогодні є такою ж, як і багато століть назад, хіба що використовується високотехнологічне обладнання: в гончарну глину додаються спеціальні добавки, після чого вона формується в невеликі черепиці, які проходять просушку і випал в печах, загартовуючи в температурі більше 100 градусів.

Завдяки такій обробці глина отримує свої основні властивості, що вигідно відрізняють її від інших матеріалів: відмінну водонепроникність, теплостійкість, морозостійкість.

Оскільки глина – природний матеріал, то для неї характерний і відповідний природний колір – червоний. Іноді можна зустріти керамічну плитку коричневого, або навіть білого кольору. Колір формується не хімічними добавками, а змістом в породі заліза, солей і вапна. Але на сучасному ринку можна зустріти керамічну черепицю і інших відтінків, в цьому плані вона також універсальна, як і бітумна черепиця. Це означає, що перед випалюванням на поверхню черепиці була нанесена кольорова глазур. Під впливом температури вона твердне, утворюючи додатковий захисний шар.

Керамічна плитка дуже герметична і відмінно захищена від температурних коливань і атмосферних опадів, що дуже важливо в наших умовах. А завдяки своїй структурі вона досить проста в монтажі та ремонті.

Call Now Button